על פסיכו-דהרמה

מי אנחנו?                                                                                    

פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים  הוא בית ספר ללימוד, לאימון וליישום תורת-הנפש הבודהיסטית בחיי היומיום.

 תכליתנו: להזמין את תלמידינו למסע גילוי ואימון המאפשרים חיי עומק ותמורה מייטיבה בחייהם, בחיי הסובבים אותם והחיים בעולם, דרך העמקת האושר והפחתת הסבל, באמצעות הרעיונות, הערכים והשיטות של הבודהיזם.

 שאיפתנו: להטביע חותם משמעותי בתרבות ובאורח ההתנהלות בישראל ומחוצה לה, דרך עבודה עם פרטים, וכן עם קהילות וארגונים החפצים בכך.

 דרכנו : דרך התבונה, החקירה האישית, ההתנסות והגילוי, ומחויבות ללכת בדרך אותה אנחנו מציעים. דרכנו היא חילונית – אין אנו מהוים מסגרת דתית המציעה אמת אחת, או אמונה כזו או אחרת, למעט האמונה שכל הנלמד ניתן לבדיקה ולהתנסות,  ומעשית – אנו חוקרים את החיים מבפנים, תוך מחויבות לפעולות הנובעות מחקר זה, ולא כגוף אקדמי המתבונן בחיים מבחוץ.

השותפים שלנו לדרך הם קמפוס ברושים, בית הספר להסמכות והכשרת מטפלים ברפואה משלימה מהווה חלק מבית הספר להסמכות והשתלמויות במועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב.  בית הספר שם לעצמו למטרה – מובילות אקדמית בתחום הרפואה המשלימה בארץ, לצד יישום תפיסה של "רפואה אינטגרטיבית" – רפואה משלימה הפועלת בשילוב עם הרפואה המערבית-הקונבנציונלית.

 מהי תורת הנפש הבודהיסטית?                                                                        

הנחת היסוד: רוב רובו של הסבל נגרם לא על-ידי מכות החיים הבלתי נמנעות כשלעצמן, כי אם מיחסנו אליהן. לכן המפתח להפחתת הסבל ולהעמקת האושר הוא בתודעה.

 מוקד החקירה שלנו :התודעה שלנו, על כשליה ושיבושיה.

 מהות הדרך: לקבל את הכאב הבלתי נמנע, לצמצם את הסבל שהוא פרי התודעה, להרחיב את הלכי-הנפש המחוללים אושר ולפתח נדיבות וחמלה לכל הסובב אותנו.

 תוצאות אפשריות:  דרך של שינוי עמוק באופן היותנו, התבוננותנו והתנהלותנו בעולם. שינוי עמוק זה עשוי לאפשר ריפוי, הקלה על מצוקות או מניעתן, ומתוך כך מאפשר את קיומו של אורח חיים שפוי וצלול, עשיר ורענן.