"שותפים למסע" – קבוצת תרגול ותמיכה במתמודדים עם מחלות ואתגרים אחרים

ימי ג' | החל מה- 23.2.16 | 17:00-19:00

בהנחיית בעז עמיחי

בחלק מהפגישות ישתתפו מורים נוספים מצוות פסיכו-דהרמה

המתמודדים עם מחלות קשות ומצבים משבריים אחרים חווים מסע מטלטל ומורכב המעמת אותם עם רגשות וכעסים רבים; פחד מהמוות, פחד מהכאב ותופעות הלוואי, הכחשה, דיכאון, אשמה, תקווה, שאלות בנוגע ליחסים זוגיים, מיניות, תלות, בדידות, כמויות עצומות של מידע רפואי, נושאים כספיים ותעסוקתיים ועוד. המתמודדים עם קשיים אלה יכולים להפיק תועלת רבה מאפשרויות הריפוי וההקלה בסבל הגלומות בתפיסת העולם הבודהיסטית. תפיסה זו הולידה אימונים שונים ומגוונים המבקשים לרקום את הקושי ואת המוות בתוך מרקמי היומיום, לא כאויב אימתני, אלא כתזכורת לחיים טובים, כשעון מעורר לחיים מלאים, כמורה לחיים אמיתיים. בפגישות השבועיות נתרגל תרגול אישי של מודעות, תשומת לב אוהבת, הרפייה ומיקוד, נקיים שיח קבוצתי ונעלה רעיונות שיכולים לסייע ולהקל על המסע. בפגישות עצמן לא נלמד בודהיזם באופן מסודר, ובשום אופן הן אינן נושאות אופי דתי, או מחייבות אמונה במערכת דתית כלשהי.

הקבוצה מיועדת לכל מי שמתמודד/ת עם מחלה קשה או אתגר משמעותי אחר בחייו/ה. במונח "מתמודד" הכוונה לחולה עצמו, לבני משפחתו ולקרוביו. אין סף קושי אובייקטיבי אותו צריך לעבור. אם המחלה נחווית כקשה ומאתגרת אתם מוזמנים לבוא, להיעזר ולעזור. במונח "מחלה" אנחנו כוללים גם מחלות כרוניות, נכויות, קשיים נפשיים וקוגניטיביים וכן הלאה. אם אתם מתמודדים עם משברים שאינם דווקא בריאותיים, אבל נדמה לכם שמסגרת כזו יכולה לסייע לכם, אנא צרו עמנו קשר ונבדוק ביחד את הנושא (פרידות, פיטורים או כל טלטלה אחרת).

תשלום: בסיום כל פגישה יוכלו המשתתפים להשאיר תרומה בקופסה שליד הדלת באופן אנונימי. התרומה תשמש כשכר עבור מנחה הקבוצה, שאינו מקבל שכר אחר.

ברור לנו כי התמודדות עם מחלה או אתגרים אחרים עלולה להתבטא גם במצוקה כלכלית, ומבקשים שאף אחד לא יימנע מלהגיע למפגשים בשל שיקולים כספיים.

הרשמה:  אם בכוונתכם להגיע למפגש הראשון, או לאחד המפגשים, נשמח אם תמלאו את הטופס בלינק הבא. כך נוכל ליידע אתכם במקרה הצורך בשינויים.

טופס הרשמה

לבירורים, התייעצות ושאלות ניתן לפנות לבעז bamichay@hotmail.com