ריטריט סופשבוע – מה אני מוצא כשאיני מחפש דבר?

8-9.7.16 | שישי-שבת | קיבוץ יחיעם
בהנחיית ד"ר עינב רוזנבליט ועדה אבשלום
 
"זו לא דרך של חיפוש אחר דבר מסוים, אלא דרך של פגישה – בכל צעד להיות גלויים לחיים, פשוט להיות קשובים לדרך, בכל רגע מחדש צעד אל הלא נודע" (מתוך: בודהיצ'יטה, בדרך אל הרגע הזה, מאת מאיר זוהר).
בסוף השבוע נתרגל הקשבה והתבוננות. נתבונן בהרגלים שלנו לסמן מטרות ואז לדהור אליהן, להחליט מה אנחנו רוצים ואז לרוץ בעקבות הרצון בלי לשים לב מה קורה בדרך. נתרגל איך פשוט להניח. ניתן לעצמנו להיפתח למה שיש בכל רגע. לפגוש בסקרנות חקרנית את מה שזה לא יהיה שנקרה בדרכנו. יפה, לא יפה, נעים, לא נעים, את כולם נפגוש בסקרנות ערה, ונראה מה אנחנו מוצאים כשבאמת איננו מחפשים דבר. איזה עולם נפתח בפנינו. בריטריט נתרגל מדיטציה בישיבה, בעמידה, בהליכה, בתנועה, בשוטטות בטבע.
לינה וארוחות בעלות 330 ₪ לכל הריטריט לאדם בחדר לארבעה (יש אפשרויות לינה נוספות) התשלום למנחים הוא על בסיס של דאנא (נתינה כנדיבות הלב והיכולת)

 

לוח זמנים מתוכנן

יום שישי: מתחילים ב10:00

יום שבת הריטריט מסתיים בשעה 17:00

ארוחות

ארוחת בוקר ב- 8:00. ארוחת הצהריים ב- 13:00. ארוחה קלה בערב ב- 18:00.

מה להביא:

כריות לישיבת המדיטציה. (אין במקום כריות כלל. אנא נסו בבית לשבת על מספר כריות והביאו כמות שמאפשרת לכם ישיבה נוחה. יש אפשרות לשבת על כסא, ויש כסאות במקום) שַאל או שמיכה קלה לאולם המדיטציה (יש מזגן באולם) , בגדים נוחים וקלים לישיבה, נעליים נוחות להסרה, כלי רחצה, כובע, קרם נגד שמש, דוחה יתושים, שעון מעורר

עלויות לינה וארוחות

  • עלות למשתתף בחדר של 4 אנשים:

330 ש"ח ללינה וארוחות (3 ארוחות צמחוניות קלות) לכל הריטריט

  • אפשרויות לינה נוספות בעלות שונה

פרטים ב'טבע ביחיעם'

את הזמנת החדרים המתרגלים עושים עצמאית

דאנה

התשלום לריטריט מיועד להוצאות אבל לא להוראה והלימוד של המנחה. דאנה הוא מונח שמקורו בבודהיזם ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול: כאשר אנחנו נותנים "דאנה", אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. לפי המסורת הבודהיסטית המורה אינה מקבלת שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרת לכל אחת ואחד מהמשתתפים לתת בסוף הריטריט תשלום באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית. זוהי כלכלת הלב הבודהיסטית – "דאנה".

להרשמה לריטריט במשרדי פסיכו-דהרמה : טלפונית לנעמי 03-6411961, או במייל: Naomi@tausc.co.il (אנא ציינו שם, כתובת מייל ומספר טלפון)


להזמנות לינה בטבע ביחיעם – קיבוץ יחיעם: מול רינת בלבד טל:  04-7709149