ריטריט סופשבוע: האומנות לנוח

חמישי-שישי-שבת | 28-30/1/16 | קיבוץ יחיעם

בהנחיית יובל אידו טל

"זה עניין חשוב מאוד: לקחת את הזמן, לדאוג לפנאי, לקבוע את הקצב, זה לב העניין. אם אתה לא עוצר לגמרי ולא דואג לא לעשות כלום, פרקי זמן אדירים של כלום, אתה תאבד את הכול. פשוט לא לעשות כלום. אבל כלום. זה מאוד מאוד חשוב. וכמה אנשים בחברה המודרנית עושים את זה?
מעטים מאוד. בגלל זה כולם משוגעים לגמרי, מתוסכלים, כועסים, ומלאים שנאה".
צ'רלס בוקובסקי. ארצות הברית. מאה 21.

"בריטריט נבדוק את האפשרות לנוח. באמת לנוח. להיגמל לרגע מהכורח לעשות משהו. לנהל משהו. להשיג משהו. לשכב לרגע בערסל הגדול של מה שיבוא, איך שיבוא. זה האימון הכי קל והכי קשה שאני מכיר". יובל אידו טל

עלות לינה וארוחות לאדם בחדר לארבעה: 313 ש"ח (אפשרויות לינה נוספות בעלות שונה) התשלום למנחה לפי הרצון היכולת (דאנה)

לוח זמנים מתוכנן

יום חמישי:  רישום בשעה 13:00. שיחת פתיחה ב- 13:30. תכנית הערב מסתיימת ב- 21:00.

יום שישי: מתעוררים ב-6:00. מדיטציה ב-6:30. היום מסתיים ב-21:00.

יום שבת: מתעוררים ב-6.00. מדיטציה ב- 6:30. הריטריט מסתיים בשעה 16:30.

ארוחות

ביום חמישי תוגש רק ארוחת ערב. רצוי לאכול לפני ההגעה לקיבוץ יחיעם. ארוחת בוקר ב- 8:00. ארוחת הצהריים ב- 13:00. ארוחה קלה בערב ב- 18:00.

מה להביא:

כריות לישיבת המדיטציה. (אין במקום כריות כלל. אנא נסו בבית לשבת על מספר כריות והביאו כמות שמאפשרת לכם ישיבה נוחה. יש אפשרות לשבת על כסא, ויש כסאות במקום) שַאל או שמיכה קלה לאולם המדיטציה (יש מזגן באולם) , בגדים נוחים וקלים לישיבה, נעליים נוחות להסרה, כלי רחצה, כובע, קרם נגד שמש, דוחה יתושים, שעון מעורר

.

עלויות לינה וארוחות

  • עלות למשתתף בחדר של 4 אנשים:

313 ש"ח ללינה וארוחות (3 ארוחות צמחוניות קלות) לכל הריטריט

  • אפשרויות לינה נוספות בעלות שונה

פרטים ב'טבע ביחיעם'

דאנה

התשלום לריטריט מיועד להוצאות אבל לא להוראה והלימוד של המנחה. דאנה הוא מונח שמקורו בבודהיזם ומשמעותו נתינה. הנתינה היא חלק בלתי נפרד מן התרגול: כאשר אנחנו נותנים "דאנה", אנחנו מתרגלים נדיבות ורוחב לב בחיינו, והיא ביטוי של החיבור העמוק וההדדיות בין כולנו. לפי המסורת הבודהיסטית המורה אינה מקבלת שכר או סכום קבוע מראש, אלא מאפשרת לכל אחת ואחד מהמשתתפים לתת בסוף הריטריט תשלום באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית. זוהי כלכלת הלב הבודהיסטית – "דאנה".

להרשמה לריטריט במשרדי פסיכו-דהרמה : טלפונית לנעמי 03-6411961, או במייל: Naomi@tausc.co.il (אנא ציינו שם, כתובת מייל ומספר טלפון)


להזמנות לינה בטבע ביחיעם – קיבוץ יחיעם: מול רינת בלבד טל:  04-9856058, 04-9856057