לפתוח את הלב

איך מתגברים על כל המחסומים, ההגנות והצלקות ומאפשרים ללב להיפתח?

מה עושים עם ההצפה, השחיקה והפחד?

ימי ראשון | החל מה-3.7.16 | 17:15-21:15

בהנחיית בעז עמיחי

"לב פתוח הופך את חיי מגיהנום של בדידות, הפרדה ותחרותיות לגן עדן שיש בו שפע ומקום להכל ולכולם." (שי אביבי, הארץ, פברואר 2016)

פתוח, סגור, פתוח. כך אנחנו מתנהלים בחיי היומיום. פותחים את הלב כאשר משהו מצליח לחדור את השריון, כשאנו מרגישים בטוחים ומוגנים. בשאר הזמן אנו מרשים ללב להישאר סגור מחשש שנוצף, מחשש שפתיחת הלב תחייב לנקוט בצעדים שאיננו מעוניינים לבצעם , או פשוט כהגנה מפני הכאב. אך השריון שאנו עוטים על עצמנו גובה מחיר בתחושות בדידות, ריחוק, תסכול והגברת הפחד. התרגול הטיבטי עתיק היומין המכונה טונגלן (לקחת ולתת) מלמד בצורה ישירה ומובנית לפתוח את ליבנו מחדש. מוגנים על כרית המדיטציה, אנו מתרגלים לקחת על עצמנו את מכאוביהם של אחרים, ולהעניק להם את האיכויות והיתרונות שיש לנו. אט אט אנו משילים את שכבות ההגנה ומאתגרים את הלב לקחת סיכון ולהיפתח. כך מגלים שרק כאשר הלב פתוח לרווחה אנו חיים ונהנים באמת וחשים תחושה עמוקה של חיבור וסיפוק.

במהלך הקורס נלמד לעומק את תרגול הטונגלן, וננסה למקם את התרגול במרחב הכולל של דרך ההתעוררות. בכל מפגש נציב לעצמנו אתגר חדש, נכוון את תדר הלב ליעדים חדשים, ונמוסס את הביצורים לאט ובהתמדה. ככל תרגול בדרך, גם תרגול זה יפגיש אותנו עם ההתנגדויות ופחדים, ויציג הזמנה לצמוח מתוך מפגשים אלו, עם לב פתוח ותודעה צלולה. מתכונת קורס הקיץ הינה של קורס מרוכז – מפגשים בני ארבע שעות עם הפסקה, שיאפשרו לנו להתמקד ולצלול לעומקם של דברים, בשיחה ובתרגול.

מבנה הקורס: 6 מפגשים של 4 שעות

מחיר: 1300 ש"ח