הקורסים והפעילות החד פעמית בינואר-פברואר

שמחה, אהבה, חמלה ונדיבות – מתיאוריה ליישום

ימי א' | החל מ- 20.12.15 |18:00-20:00

בהנחיית אבי פאר

לעיתים קרובות, תהליכי מודעות עצמית מעלים בנו רגשות כמו כעס, שיפוטיות, אי שקט וספקות. אלה עלולים לגרום לנו להפסיק להשקיע בתהליכים שאנו עוברים ולפקפק בכדאיותם. למרות רצוננו להפנים רגשות חיוביים כמו שמחה, חמלה, אהבה, שלווה, ביטחון ונדיבות – אנו מתקשים לזהותם בתוכנו ואפילו להודות בקיומם. פעמים רבות הם נראים רחוקים, עתידיים ובלתי מושגים. העבודה עם רגשות חיוביים מאפשרת להבין לעומק את הדפוסים הבסיסיים ביותר בתודעה, ונותנת כלים לשיפור איכות החיים ומערכות היחסים עם עצמנו ועם אחרים. בקורס זה נלמד באופן שיטתי צורה אחרת לראות את אותם רגשות חיוביים, נחקור מדוע קשה לנו לזהות את האופן שבו הם באים לידי ביטוי בחיינו ונלמד על הדרכים הבודהיסטיות לעבודה מעשית עימם לצורך יצירת שינוי ברבדים העמוקים ביותר של אישיותנו.

10 מפגשים | מחיר 950 ₪ לפרטים נוספים

אימון לחיים בהשראה בודהיסטית

ימי ב' |  החל מ- 11.1.16 | 16:30-19:30

בהנחיית יובל אידו טל ומאיה לאוב

בקורס מעמיק זה נתוודע לתורת הנפש הבודהיסטית באופן מעשי ועיוני. נתוודע למדיטציה כדרך מרכזית להתבוננות ולחקירה, לקשב פתוח, ולקבלה של המתרחש בגוף ובלב. נתוודע לאופנים בהם נוצר סבל אנושי מתוך כשלים בהבנת העולם, העצמי והאחר, ומתוך פעולות שגויות שנובעות מהבנה זו. נכיר גם את תורת ההשתחררות הבודהיסטית, שמלמדת כיצד באמצעות אימון נכון אנו יכולים לממש בצורה טובה יותר את הפוטנציאל האדיר הגלום בתודעת האדם, לשנות את תבניות התודעה, להשתחרר מסבל מיותר ולפתח איכויות מיטיבות שנמצאות בנו.

20 מפגשים + 4 ימי תרגול ארוכים

מחיר: 5,500 ₪ +  250₪ דמי רישום חד פעמיים לפרטים נוספים

האומץ לאהוב

ימי א' | החל מ-21.2.16 | 18:30-21:30

בהנחיית בעז עמיחי

לחיות את החיים במלואם משמע להסתובב עם לב פתוח לרווחה, ולקבל את עצמנו ואת העולם שסביבנו. פעמים רבות אנו מגלים שקשיי היומיום, האכזבות, התסכול והפחדים גורמים לנו להתבצר מאחורי חומות מגן, לכווץ את הלב ולהתרחק מהמגע המלא והחשוף עם עצמנו ועם החיים. הקורס מזמין אותנו למסע, לחקירה פנימית בנבכי הלב והתודעה, למפגש עם המקומות הכואבים, המפחידים והמאיימים שאותם התרגלנו לעקוף ושמהם למדנו להימנע. בנחישות ובאומץ נלמד לרכך את ביצורי ההגנה, להיחשף, להחליף את התניות הפחד והרגלי הכוח בעצמה חדשה של רכות וקבלה. את המסע המשותף נתחיל בהתבוננות סקרנית ביחסנו אל האדם עמו אנו נוהגים להיות חסרי סבלנות, קשים ולפעמים פשוט אכזריים – אנו עצמנו. על בסיס מערכת היחסים החדשה עם עצמנו נתחיל לבחון גם את יכולתנו לפתוח את הלב לאחרים. לסיום נבחן את יכולתנו לקיים מצב של לב פתוח, ידידות ואכפתיות ללא קשר לאדם או מושא ספציפי. במפגשים נלמד ונדון בתפיסות השונות המופיעות בכתבים, נעמיק בדיון והרהור אישי, אבל בעיקר נשאף להקדיש את זמננו לתרגול מדיטציה מעשי שיאפשר לנו לחולל שינוי פנימי בעמוקים שבהרגלינו.

20 מפגשים + 4 ימי תרגול ארוכים | מחיר: 5500 ש"ח + 250 ש"ח דמי רישום לתלמידים חדשים

לפרטים נוספים

האירועים החד פעמיים:

ריטריט סופשבוע: האומנות לנוח | חמישי-שישי-שבת | 28-30/1/16 | קיבוץ יחיעם

בהנחיית יובל אידו טל

"זה עניין חשוב מאוד: לקחת את הזמן, לדאוג לפנאי, לקבוע את הקצב, זה לב העניין. אם אתה לא עוצר לגמרי ולא דואג לא לעשות כלום, פרקי זמן אדירים של כלום, אתה תאבד את הכול. פשוט לא לעשות כלום. אבל כלום. זה מאוד מאוד חשוב. וכמה אנשים בחברה המודרנית עושים את זה?
מעטים מאוד. בגלל זה כולם משוגעים לגמרי, מתוסכלים, כועסים, ומלאים שנאה".
צ'רלס בוקובסקי. ארצות הברית. מאה 21.

"בריטריט נבדוק את האפשרות לנוח. באמת לנוח. להיגמל לרגע מהכורח לעשות משהו. לנהל משהו. להשיג משהו. לשכב לרגע בערסל הגדול של מה שיבוא, איך שיבוא. זה האימון הכי קל והכי קשה שאני מכיר". יובל אידו טל

עלות לינה וארוחות לכל הריטריט: 313₪ לאדם בחדר לארבעה (אפשרויות לינה נוספות בעלות שונה) התשלום למנחה בדאנה (נתינה כנדיבות ליבכם).

לחצו כאן לפרטים והרשמה

מפגש דהרמה | "לא לשכון בדבר": כתבי החכמה השלמה של מָנג'וּשְרִי | יום ד' | 20.1.16 | 18:00-21:00

מנחה איתן בולוקן

מה בין חוכמה וחוכמה שלמה? מה בין חוכמה שלמה וחמלה? ומה בין חמלה ותרגול הישיבה? האם הישיבה היא נקודת מוצא לתרגול, אמצעי בעבור תובנה, שלווה או שקט, או שמא היא הגשמה חוזרת ונשנית של איכויות אלה עצמן? המפגש יוקדש ללמידה עיונית ומעשית של שאלות אלה תוך קריאה בכתבים המיוחסים לבודהיסטווה מָנג'וּשְרִי מתוך אוסף "מצבר האוצרות" (Maharatnakuta Sutra) – מכתבי המהאיאנה הקדומים ביותר.

השתתפות בעלות: 50 ₪ | לחצו כאן להרשמה

שבת לימוד ותרגול | התמודדות עם משבר | 16.1.16 | 9:00-17:00

בהנחיית רחל קפלן ורני לוי

שחיקה מתרחשת בסיטואציה משברית אינטנסיבית, אך מתרחשת גם בחיי היומיום השגרתיים, המלווים בהתמודדות עם תסכול, אכזבות ולעיתים אף ייאוש. שחיקה מתרחשת במקומות בהם אנחנו מושקעים ביותר, המקומות שהם בדרך כלל גם היקרים לנו ביותר – ילדים, משפחה, קריירה, ועוד – כך, באופן מפתיע אולי, המקומות היקרים לנו ביותר הם בעלי פוטנציאל השחיקה הרב ביותר. שחיקה עלולה לפגוע גם בבריאותנו וביעילותנו, אך גם בקשרים שלנו, ובמעגלים רחבים יותר בהם אנו מושקעים. כיצד קורה שדווקא המקומות היקרים לנו ביותר יכולים להביא ל'תשישות קרבה'? כיצד ניתן להישמר מפני שחיקה מסיבית, לשמר תקווה ומוטיבציה בחיי היומיום, ולשמור על מקורות הזנה חיוניים? כיצד ניתן לטפח ראייה רעננה וסקרנית ו'מטעינה' בחיי היומיום ובשעת לחץ ומשבר?

שמחה יעל פזואלו לוי התמודדה עם מחלת הסרטן במח כשבע שנים. במהלך המחלה וככל שהיא התעצמה נהלה יעל יומן. יומן מחלה וחיים זה נכתב משנת 2010 ועד סמוך מאוד למותה בנובמבר 2013.  יעל משתפת אותנו בעולמה הפנימי לנוכח חיים שמזמנים סבל רב שרבה בו השחיקה, כמו גם התסכול, האכזבה והייאוש. לנוכח כל זה צמחה ביעל תפיסת עולם פסיכולוגית ורוחנית השואבת הן מהידע הפסיכולוגי שלה והן ממקורות בודהיסטים. עם התעצמות המחלה הפכה יעל למורת דרך שקרבה אנשים לעצמם ולמה שחשוב בחיים בכלל ובחייהם האישים בפרט. היא לא למדה איך לחיות עם סרטן אלא נעזרה בסרטן בכדי להראות לעצמה ולאחרים איך ראוי לחיות. בעזרת דבריה אפשר לקלוט באמת את שבריריות החיים שלנו ושל אחרים בכל רגע נתון ושבריריות זאת ממלאת את היום יום במשמעות עמוקה ובשמחה אמיתית על מה שיש לנו, כל רגע וכל נשימה הם רגע של חגיגה, גם אם יש בהם כאב וקושי וכן תסכול ושחיקה.

במפגש נעזר בדברים שכתבה בכדי למצוא תשובות כאלו ואחרות להתמודדות עם לחץ שחיקה ותסכול במשבר וביום יום.

השתתפות בעלות: 150 ₪ | לחצו כאן להרשמה

 

 

 

 

 

 

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה חדשות פסיכו-דהרמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s