המאמר "טיפול קבוצתי בגישה בודהיסטית – נגיעות מאת נילי קורן ופרטים על הקבוצה הטיפולית בהנחייתה יחד עם צבי להב


החיים מזמנים לנו אינספור מצבים שכרוכים בהם כאב, סבל ואי נחת, החל ממצבי שינוי, חוסר וודאות, מחלות ואובדנים, דרך מצבי שברון לב, מתח ושחיקה יומיומית, ועד פחד ממימוש הזדמנויות. האופן שבו אנו מתמודדים עם מצבים אלו יקבע את מידת המצוקה או האושר שלנו. הקבוצה הטיפולית ברוח הבודהיזם מיועדת להתבוננות במצבי חיים אלה. בקבוצה נזהה את אופני התגובה האוטומטיים שלנו ואת הסיפורים שיש לנו על המציאות. תוכנם של המפגשים גמיש והמשתתפים מוזמנים לשתף מעולמם האישי, ולהגיב אחד לשני ביתר קשב, צלילות, פתיחות ורעננות. הקבוצה מיועדת לגברים ונשים ותונחה על ידי שני אנשי מקצוע בכירים הלומדים וחיים את התורה הבודהיסטית.

הקבלה לתוכנית מותנית בשיחה מקדימה עם אחד המנחים. פגישות שבועיות בימי שני, בין השעות: 8:30-10:00 תאריך פתיחה: 3.11.14 | תאריך סיום: 27.7.15

מחיר: 120 ₪ לחודש לכיסוי הוצאות, ותרומה (דאנה) כפי הרצון והיכולת למנחים

לפרטים התקשרו 03-6411961, או למייל broshim@tauex.tau.ac.il

טיפול קבוצתי בגישה בודהיסטית – נגיעות. מאמר מאת נילי קורן

הקבוצה, בבודהיזם, חיונית לתהליך החלצותו של האדם מהסבל ומהגורמים לו. הסיבות לסבל, על פי הבודהיזם, נובעות מאי הבנה לאופן בו המציאות פועלת, היינו, שהכל נמצא בהתהוות גומלין מתמדת זה עם זה, שדבר אינו קבוע ואינו נפרד מסביבתו. אי הבנה זו מביאה לא אחת לרצון להיות, שם, אתמול, מחר וחוסר רצון להיות עכשיו, כאן, עם מה שיש, היא מביאה לרצון להיות מי שאיני ואי רצון להיות מי שאני. הצמדות אל או דחייה מרעיונות, אנשים, דברים ללא בדיקה גורמים לסבל. סיבות אלו הינן אוניברסאליות ותקפות גם היום. לראיה הבודהיסטית על הדגשיה המיוחדים יש תרומה רבה בטפול הקבוצתי המודרני.

נילי קורן היא חברת צוות פסיכו-דהרמה, ומנחה, יחד עם צבי להב, את הקבוצה הטיפולית במסגרת פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים.

במאמרה, נילי מתארת את החשיבות שיש בבודהיזם לקבוצה, לסנגהה, ומסבירה ומדגימה את העבודה הטיפולית בקבוצה עם עקרונות בודהיסטיים, כגון: התהוות גומלין, אני – אין אני, דרך האמצע, כאן ועכשיו והעל אישי.

אל המאמר המלא

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה חדשות פסיכו-דהרמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s